slo-niacyna

Klasa terapeutyczna: antyhiperlipidemicznym

Używa Dla SLO-niacyny

Farmakologiczna Klasa: Witamina B (klasa)

Klasa chemiczna: kwas nikotynowy (klasa)

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność niacyny tabletek o przedłużonym uwalnianiu u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w dzieci w wieku 16 lat i młodszych.

Nie ma konkretnego porównywania informacji stosowanie niacyny obniżających poziom cholesterolu u dzieci przy użyciu w innych grupach wiekowych. Jednak nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia, ponieważ cholesterol jest potrzebny do prawidłowego rozwoju.

Przed użyciem SLO-niacyna

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność niacyny tabletek o przedłużonym uwalnianiu u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają niacyny. To nie może być specyficzny dla SLO-niacyny. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów.

Lek ten powinien pochodzić z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Pamiętaj, że niacyna nie wyleczy stan pacjenta, ale to nie pomaga kontrolować. Musisz nadal ją podjąć zgodnie z zaleceniami, jeśli można oczekiwać, aby utrzymać poziom cholesterolu w dół.

Należy dokładnie przestrzegać specjalnej diety lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy.

Jeśli ten lek rozstrój żołądka, może być przyjmowany z posiłkiem lub mleka. Jeśli rozstrój żołądka nadal, skontaktować się z lekarzem.

U pacjentów przyjmujących kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

U pacjentów przyjmujących tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Jeśli używasz także cholestyraminę, kolestypol lub kolesewelamu, trzeba wziąć niacyny 4 do 6 godzin po wykonaniu tych leków.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Właściwe stosowanie niacyny

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo, aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ciemne zabarwienie moczu, biegunka, gorączka, skurcze mięśni lub skurcze, bóle mięśni lub sztywność, lub czujesz się bardzo zmęczony i słaby. Mogą to być objawy poważnego problemu mięśniowej zwanej rabdomiolizy, co może powodować problemy z nerkami.

Środki ostrożności podczas używania SLO-niacyna

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli zauważysz zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów lub jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Ten lek może spowodować zawroty głowy lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Efekt ten powinien zmniejszyć się po tygodniu lub dwóch, jak twoje ciało przyzwyczaja się do leku. Jednakże, jeśli problem nadal występuje lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przerywać przyjmowania niacyny bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Po zaprzestaniu przyjmowania leku, poziom cholesterolu we krwi może ponownie wzrosnąć. Lekarz może zalecić, aby przestrzegać specjalnej diety, aby pomóc temu zapobiec.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować witaminy i inne suplementy diety, chyba że zostały one omówione z lekarzem. Obejmuje to zwłaszcza witaminy lub suplementy diety, które zawierają niacyny lub podobnych składników.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

SLO-Niacyna Side Effects

Slo-niacyna (niacyna)

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Wysoki poziom cholesterolu atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, Zocor, Zetia

Niedobór niacyny niacyna, amid kwasu nikotynowego, Niacor

Hiperlipoproteinemię atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat

Hiperlipoproteinemię typu IV, Podwyższone VLDL atorwastatyna, simwastatyna, Crestor, Lipitor, prawastatyna, fenofibrat