soi (Glycine max) bezpieczeństwo

US Food and Drug Administration nie ściśle regulują ziół i suplementów. Nie ma gwarancji, siły, czystości i bezpieczeństwa produktów, a efekty mogą być różne. Należy zawsze czytać etykiety produktów. Jeśli masz chorobę lub przyjmowania innych leków, ziół lub suplementów, należy porozmawiać z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed rozpoczęciem nowego leczenia. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli wystąpią działania niepożądane.

Unikaj ze stwierdzoną alergią na soję, jakichkolwiek jego części, lub członkowie jego rodziny roślin.

Sojowe może działać jako alergeny żywności podobne do mleka, jajek, orzeszków ziemnych, ryb i pszenicy. Objawy reakcji alergicznej wahają się od kataru, do zapalenia przewodu pokarmowego do nagłego spadku ciśnienia tętniczego.

Sojowe może bezpiecznie stosowany w diecie osób dorosłych, dzieci i niemowląt, ale maksymalny czas nie jest znany. Białko sojowe jest bezpiecznie stosowane przez okres do jednego roku. Formuła Soy był bezpiecznie stosowany w donoszonych niemowląt.

Soja może powodować atopowe zapalenie skóry (problemy skórne), astma, nieprzyjemny smak, krwawienia, wzdęcia, zaparcia, uszkodzenie trzustki, biegunka, wola (powiększony szyi ze względu na wzrost wielkości tarczycy), zaburzeń wzrostu, zmęczenie, zaburzenia immunologiczne, zwiększona częstość akcji serca, bezsenność, stany zapalne jelit, luźny stolec, zmiany menstruacyjne, migreny, nudności, bóle brzucha i wymioty.

Używać ostrożnie osób nowotworów hormonozależnych, takich jak rak piersi, jajnika lub raka macicy lub hormonozależnych warunkach, takich jak endometrioza.

Soja może zwiększać ryzyko krwawienia. Należy zachować ostrożność u osób z zaburzeniami krzepnięcia lub biorąc leki, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia. korekty dawkowania mogą być konieczne.

Soja może obniżać poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność u osób z cukrzycą lub niskiego poziomu cukru we krwi, a osoby biorące leki, zioła, suplementy lub które wpływają na poziom cukru we krwi. poziom cukru we krwi, konieczne może być monitorowany przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty i korekty leków może być konieczne.

Soja może powodować wysokie ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób przyjmujących leki lub zioła i suplementy, które zmieniają ciśnienie krwi.

Ponieważ sojowego zawiera estrogen jak chemikaliów, wpływu innych środków uważa się, że mają właściwości podobne do estrogenu mogą być zmieniane.

Soja może wpływać na sposób, w jaki organizm przetwarza niektórych leków za pomocą “cytochromu P450” układ enzymatyczny przez wątrobę.

Używać ostrożnie u osób z niedokrwistością, mukowiscydoza lub zaburzenia tarczycy, żołądka, jelit, układu immunologicznego, lub serca.

Unikaj ze stwierdzoną alergią na soję, jakichkolwiek jego części, lub członkowie jego rodziny roślin.

Unikać soi na poziomie wyższym niż normalnie spożywany w żywności, jeżeli osoba jest w ciąży i laktacji nie jest rakiem lub z ryzykiem raka lub przyjmuje leki.

Sojowego w ramach regularnej diecie tradycyjnie uważane za bezpieczne podczas ciąży i karmiących piersią, chociaż badania naukowe jest ograniczony w tym zakresie.

Najnowsze badania wykazały, że izoflawony są przenoszone poprzez mleko matki od matek niemowląt. W nie-ludzkim badaniu wysokie dawki izoflawonów spowodowało guzów i zmian rozrodcze u potomstwa. Unikać wysokich dawek sojowych izoflawonów sojowych lub u ludzi.

Monografia ta oparta na dowodach została przygotowana przez współpracę Natural Standardowe Badawczego