szkarlatyna

Szkarlatyna jest bakteryjną chorobą, która rozwija się u niektórych ludzi, którzy mają anginy. Również znany jako szkarlatyna, szkarlatyna dysponuje jasną czerwona wysypka, która obejmuje większość ciała. Szkarlatyna jest prawie zawsze towarzyszy ból gardła i wysoką gorączką.

Szkarlatyna jest najczęściej u dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Chociaż szkarlatyna był kiedyś uważany za poważna choroba dzieciństwo, terapie antybiotykowe sprawiły, że mniej groźne. Mimo to, jeśli nie jest leczone, szkarlatyna może prowadzić do bardziej poważnych chorób, które wpływają na serce, nerki i inne części ciała.

Objawy, które dają szkarlatynę jego nazwa to

Wysypka i zaczerwienienie twarzy i języka zwykle trwa około tygodnia. Po te objawy nie ustąpiły, skóra dotkniętych wysypką często złuszcza. Inne objawy związane z szkarlatynę m.in.

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli dziecko ma ból gardła z

Szkarlatyna jest spowodowane przez tego samego rodzaju bakterii, które powodują anginy. W szkarlatynę, bakterie produkują toksyny, która wywołuje wysypkę i czerwony język.

Infekcja rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka poprzez kropelki wydalonych gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Okres inkubacji – czas pomiędzy ekspozycją i choroby – zwykle dwa do czterech dni.

Kiedy udać się do lekarza

Co możesz zrobić

Dzieci w wieku od 5 do 15 lat są bardziej niż inni ludzie, aby dostać szkarlatynę. Scarlet zarazków gorączka rozprzestrzeniać łatwiej wśród ludzi w bliskim kontakcie, takich jak członkowie rodziny lub kolegów.

Jeśli szkarlatyna będzie leczona, bakterie mogą rozprzestrzeniać się do

Czego można oczekiwać od lekarza

Rzadko, szkarlatyna może prowadzić do choroby reumatycznej, poważną chorobą, która może mieć wpływ na

gardła wymaz

Jesteś prawdopodobnie najpierw do lekarza rodzinnego lub pediatry dziecka. Jednak kiedy zadzwonić, aby skonfigurować spotkanie, może zostać wezwany do natychmiastowego poszukiwania pomocy medycznej, jeśli dziecko doświadcza któregokolwiek z poniższych

Przed wizytą, warto napisać listę pytań do lekarza

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w czasie wizyty.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz porozmawiać o pogłębione. Lekarz może poprosić

Podczas badania fizykalnego, lekarz

Jeśli lekarz podejrzewa Strep jest przyczyną choroby dziecka, on lub ona też wymaz z migdałków i tylnej części gardła dziecka, aby zebrać materiały, które mogą być siedliskiem bakterii paciorkowca.

Testy dla bakterii paciorkowca są ważne, ponieważ niektóre warunki mogą powodować objawy szkarlatynę, a choroby te mogą wymagać różnych zabiegów. Jeśli nie istnieją bakterie Strep, a nawet więcej innych czynników powoduje chorobę.

Jeśli Twoje dziecko ma szkarlatynę, lekarz przepisze antybiotyk. Upewnij się, że Twoje dziecko ukończy cały przebieg leczenia. Niezastosowanie się do wytycznych leczenia nie może całkowicie wyeliminować zakażenie i zwiększy ryzyko dziecka powikłań rozwijających się.

Twoje dziecko może wrócić do szkoły, gdy on lub ona podjęła antybiotyków przez okres co najmniej 24 godzin, a już nie ma gorączki.

Najlepsze strategie profilaktyczne dla szkarlatynę są takie same jak w standardowych środków zapobiegających zakażeniom

Jeśli Twoje dziecko ma szkarlatynę, umyć swoje szklanki i kieliszki, naczynia i, jeśli to możliwe, zabawki w gorącej wodzie z mydłem lub w zmywarce.

Można podjąć szereg kroków w celu zmniejszenia dyskomfortu dziecka i ból.

wizyty u lekarza