wścieklizna

Wścieklizna jest śmiertelną Wirus rozprzestrzenił się na ludzi ze śliną zarażonych zwierząt. Wirus wścieklizny jest zazwyczaj przekazywana przez ukąszenie.

Zwierzęta najprawdopodobniej do przesyłania wścieklizny w Stanach Zjednoczonych należą nietoperze, kojoty, lisy, szopy pracze i skunksy. W krajach rozwijających się w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej, bezpańskie psy są najbardziej prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać się wścieklizny do ludzi.

Gdy dana osoba zaczyna oznaki i objawy wścieklizny, choroby jest niemal zawsze śmiertelne. Z tego powodu każdy, kto może mieć ryzyko zarażenia wścieklizną powinni otrzymywać szczepionek przeciwko wściekliźnie dla ochrony.

Pierwsze objawy wścieklizny mogą być bardzo podobne do grypy i może trwać przez kilka dni. Objawy mogą obejmować

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej jeśli ugryziony przez jakiegokolwiek zwierzęcia. Na podstawie swoich urazów i sytuacji, w której doszło do ukąszenia, może ty i lekarz decyduje, czy powinieneś otrzymać leczenie w celu zapobiegania wściekliźnie.

Nawet jeśli nie jesteś pewien, czy zostałeś ugryziony, skonsultować się z lekarzem. Na przykład, bat, że leci do swojego pokoju, gdy śpisz może cię ugryźć, nie budząc cię. Jeśli budzisz się znaleźć bat w swoim pokoju, Zakładam, że został ugryziony. Ponadto, jeśli okaże się, kij w pobliżu osoby, która nie może zgłosić kęs, takich jak małe dziecko lub osobę z niepełnosprawnością, załóżmy, że osoba została ugryziona.

Zakażenie wścieklizny jest spowodowane przez wirus wścieklizny. Wirus rozprzestrzenia się przez ślinę zakażonych zwierząt. Zakażone zwierzęta mogą rozprzestrzeniać wirusa gryząc innego zwierzęcia lub człowieka. W rzadkich przypadkach, wścieklizna mogą być rozmieszczone po zakażeniu ślina staje się otwarte rany lub błony śluzowe, tak jak doustnie lub oczu. Może to wystąpić, jeśli były zakażone zwierzę lizać otwartą ranę na skórze.

Kiedy udać się do lekarza

Zwierzęta, które mogą przenosić wirusa wścieklizny

Każdy ssak (zwierzę, które ssie jego młodych) mogą przenosić wirusa wścieklizny. Zwierzęta najprawdopodobniej przenosić wirusa wścieklizny, aby ludzie to

W rzadkich przypadkach wirus został przekazany do tkanek i narządów odbiorców z zainfekowanego narządu.

Zwierzęta domowe i zwierzęta gospodarskie

Do czynników, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia wścieklizny m.in.

Dzikie zwierzęta

Jeśli zwierzę ugryzie cię, skonsultować się z lekarzem na rany. Należy również poinformować lekarza o okoliczności obrażeń. Lekarz zapyta

Co można zrobić w międzyczasie

Umyj ranę delikatnie i dokładnie mydłem i obfite ilości wody. To może pomóc zmyć wirusa.

Leczenie osób pogryzionych przez zwierzęta z wścieklizną

Jeśli zwierzę bit można być zawarty lub schwytane bez powodowania więcej szkody zrobić. Nie zabijaj zwierząt ciosem lub strzał w głowę, a powstałe urazy mogą utrudnić wykonywanie badań laboratoryjnych w celu określenia, czy zwierzę ma wściekliznę.

Ustalenie, czy zwierzę, które Cię ugryzł ma wściekliznę

Należy powiedzieć lekarzowi, że uchwycił zwierzę, które cię nieco. Lekarz może następnie skontaktować się z lokalnym wydziałem zdrowia, aby ustalić, co zrobić ze zwierzęciem.

W chwili wściekły zwierzę gryzie cię, nie ma sposobu, aby wiedzieć, czy zwierzę jest przekazywane wirusa wścieklizny do ciebie. Z tej przyczyny, leczenie, aby zapobiec zainfekowaniu wirusem wścieklizny ciała zaleca się, jeśli lekarz uzna, że ​​jest szansa, że ​​zostały narażone na kontakt z wirusem.

Nie ma specyficznego leczenia zakażenia wirusem wścieklizny. Chociaż niewielka liczba ludzi przetrwały wścieklizny, choroba jest zwykle śmiertelne. Z tego powodu, jeśli uważasz, że został wystawiony na wściekliznę, musi dostać serię zdjęć, aby zapobiec infekcji chwytając.

Jeśli już ugryziony przez zwierzę, które jest znane mieć wściekliznę, otrzymasz serię zdjęć, aby zapobiec zainfekowaniu wirusem wścieklizny ciebie. Jeśli zwierzę, które Cię ugryzł nie można znaleźć, może to być najbezpieczniejszym założyć, że zwierzę ma wściekliznę. Ale to będzie zależeć od kilku czynników, takich jak rodzaj zwierzęcia, a sytuacją, w której doszło do ukąszenia.

Wścieklizna strzały m.in.

W niektórych przypadkach jest to możliwe do ustalenia, czy zwierzę, które cię ugryzł ma wściekliznę przed rozpoczęciem serii zdjęć wściekliźnie. W ten sposób, jeśli jest określana zwierzę jest zdrowe, nie będzie trzeba strzały.

Procedury określania czy zwierzę ma wściekliznę różnić w zależności od sytuacji. Na przykład

Można zmniejszyć ryzyko wchodzący w kontakt z wściekłych zwierząt. Oto jak

wizyty u lekarza