Znaki, objawy i powikłania,

Oznaki i objawy wahają się od ostrej, podostrej i przewlekłej, typów nadwrażliwości zapalenia płuc. Jeśli warunek ten nie jest diagnozowana lub dobrze kontrolowane przez leczenie, może to doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia płuc i innych powikłań potencjalnie śmiertelnych.

Poniżej przedstawiono typowe oznaki i objawy ostrej, podostrej i przewlekłej nadwrażliwości płuc.

Oznaki i objawy ostrej, podostrej i przewlekłej nadwrażliwości zapalenia płuc mogą obejmować objawy grypopodobne w tym gorączka, dreszcze, ból mięśni lub stawów lub bóle głowy, rzężenie, kaszel, przewlekłe zapalenie oskrzeli, duszność, brak apetytu lub utrata wagi, zmęczenie, zwłóknienie płuc i klubów palców u rąk lub nóg.

Symptomy i objawy

Podczas gdy niektóre objawy występują w kilku rodzajach alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, mogą różnić się ciężkością. Dokładne objawy wystąpić też mogą się różnić.

komplikacje

Dowiedz się o tym, jak historia ekspozycji wpływa czy wykazują objawy ostrej, podostrej lub przewlekłej nadwrażliwości zapalenia płuc.

Ostre reakcje nadwrażliwości płuc jest najczęstszą postacią tej choroby. Uważa się, że występują w wyniku krótkiego okresu ekspozycji na dużą ilość substancji sprawczego. Objawy występują zwykle w ciągu 9 godzin od narażenia ponownie do substancji, która pobudza układ immunologiczny. Jeżeli dodatkowy narażenie nie występuje, objawy zwykle ustępują po kilku dniach. Podostre i przewlekłe formy zapalenia płuc z nadwrażliwości występują po wielokrotnych lub ciągłych ekspozycji wobec małych ilości substancji sprawczy. Około 5 procent pacjentów rozwija się przewlekłe choroby.

Nadwrażliwość zapalenie płuc może powodować następujące powikłania potencjalnie śmiertelne, jeśli warunek nie jest diagnozowana lub dobrze kontrolowane przez leczenie.

Szukać